نمایش فایل(پاورپوینت آماده: بررسی اصول و اهمیت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات)

بررسی اصول و اهمیت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشراتپاورپوینت آماده: بررسی اصول و اهمیت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات|2019169|reg40260553|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پاورپوینت آماده: بررسی اصول و اهمیت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات را مشاهده می نمایید.

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است


تعداد اسلاید : 17 اسلاید

بررسی اصول و اهمیت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات
مبارزه با آفات گیاهیبه وسیله حشرات يكي از روش‌هاي مبارزه با آفات گياهان زراعي استفاده از حشرات مفيد موجود در طبيعت مي‌باشد. بدين نحو كه اين حشرات مي‌توانند حشرات زيان‌آور را به نفع انسان از بين ببرند. با جمع‌آوري اين حشرات از طبيعت و پرورش و ازدياد انبوه آن در انسكتاريوم و رهاسازي در مزارع و باغات براي مبارزه با آفات استفاده مي‌شود. زنبورهاي تريكوگراما يكي از اين حشرات مفيد در طبيعت غني استان مازندران بوده و انگل تخم پروانه تعدادي از حشرات از قبيل كرم ساقه‌خوار برنج، كرم ساقه‌خوار ذرت، كرم سبز برگخوار برنج، كرم غوزه پنيه، كرم سيب و كرم گلوگاه انار و قبل از بروز خسارت آفت روي گياه تخم‌ها را مورد حمله قرار داده و فاسد مي‌نمايد. در كشور ما مبارزه با آفات گياهان زراعي با استفاده از اين زنبور سابقه كوتاهي دارد. و در بعضي از كشورهاي جهان حدود 90 سال قبل مبارزه با آفات با بهره‌گيري از اين زنبور شروع گرديده و در سطوحي معادل چند ميليون هكتار كاربرد دارد. استفاده ازحشراتي مانند شكارگرها و انگلها براي كنترل آفات گياهي يكي از بهترين روشهاي جايگزين استفاده از سموم شيميايي است . طبق برآوردها، اكنون حدود ‪ ۲۶هزار تن انواع سم سالانه در بخش كشاورزي كشور به مصرف مي‌رسد.
استفاده از حشرات شكارگر و انگل ، ضمن حذف و كاهش مصرف سموم شيميايي و جلوگيري از آلودگي محيط زيست ، باعت توليد غذاي سالم در سبد تغذيه خانواده مي‌شود. همچنين استفاده از اين حشرات ، مانع مسموميت كشاورزان و خانواده‌هاي آنان خواهد شد.
امروزه به دليل مصرف نادرست سموم شيميايي در بخش كشاورزي ، باغداري و زراعت وباقي ماندن آثار آنها در محصولات كشاورزي ، سلامت جامعه در معرض تهديد است. ترويج استفاده از حشرات در بخش كشاورزي ، ضمن حفظ سلامت جامعه حتي موجب افزايش كيفيت و كميت محصول نيز مي‌شود چنانكه اكنون در بسياري از شاليزارهاي شمال كشور از زنبور عسل “تريكوگراما” عليه كرم ساقه خوار برنج استفاده مي‌شود. هدف از انجام طرحهاي پژوهشي در آزمايشگاه تخصصي اكولوژي و رفتارشناسي پرديس كشاورزي و منابع طبيعي ، كم كردن خسارت گونه‌هاي زيان آور حشرات و استفاده بهينه از انواع حشرات مفيد مانند زنبور عسل ، كفشدوزكها و سن‌هاي شكارگر در برنامه‌هاي مبارزه بيولوژيك با آفات گياهي است .


مطالب دیگر:
📜پاورپوینت تزریق در سنگ📜جزوه آموزشی آشنایی با طراحی به روش LRFD و نحوه تنظیمات ETABS📜جزوه آموزشی جداگرهای لرزه ای (Base Isolators)📜پاورپوینت پايدارسازي گود در مناطق شهري📜جزوه آموزشی روش های اجرایی گودبرداری📜پاورپوینت اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان📜گزارش پروژه تحلیل خطر زلزله استان خراسان📜پاورپوینت آب زیرزمینی📜پاورپوینت رهبری و ارتباطات سازمانی📜پاورپوینت ساختار اجتماعی سازمان📜پاورپوینت سازمان هاي يادگيرنده📜پاورپوینت سبک های ارتباطی در سازمان📜پاورپوینت سرمايه فكري و اجتماعي📜پاورپوینت سلامتی و ایمنی کارکنان📜پاورپوینت سازمان ها: سیستم های عقلایی، طبیعی و باز📜تحقیق جامع و کامل شبکه و ارتباطات از راه دور📜پاورپوینت صندوق زمین و ساختمان📜پاورپوینت فرهنگ سازمانی، تعاريف، نظريات و کارکردها📜پاورپوینت ماهیت و مفاهیم تئوری📜پاورپوینت سیر تحولات نظریه هاي سازمان و مدیریت📜پاورپوینت مفاهیم مدیریت و سازمان📜پاورپوینت فصل اول کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان با موضوع مدیریت و کارآفرینی📜پاورپوینت فصل دوم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان با موضوع نظریه های سازمان و مدیریت، سیر رهیافت📜پاورپوینت فصل سوم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان با موضوع خلاقیت و نوآوری📜پاورپوینت فصل چهارم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان با موضوع تصمیم گیری و حل مسأله