نمایش فایل(اصول كنترل بیماریهای گیاهی 16 اسلاید)

اصول كنترل بیماریهای گیاهی 16 اسلاید,اصول كنترل بیماریهای گیاهی,پاورپوینت اصول كنترل بیماریهای گیاهی 16 اسلاید,پاورپوینت اصول كنترل بیماریهای گیاهی,تحقیق در مورد اصول كنترل بیماریهای گیاهی,تحقیق و بررسی در مورد اصول كنترل بیماریهای گیاهی,بررسی اصول كنترل بیماریهای گیاهی,كنترل بیماریهای گیاهی,بیماریهای گیاهی,گیاه,پاورپوینت بیماریهای گیاهیاصول كنترل بیماریهای گیاهی 16 اسلاید|40205950|reg40260553|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان اصول كنترل بیماریهای گیاهی 16 اسلاید را مشاهده می نمایید.

مقدمه :

آفت باكتریایی كه توسط باكتری

clavibacter michiganensis

به وجود آمده نوعی از بیماری است كه كاملا مسری و مخرب بوده ودر بین گوجه های گلخانه ای و همچنین گوجه های زمین زراعی شایع می باشد . از علائم اولیه این بیماری می تو ان پژمردگی برگچه های زیرین را نام برد كه به سمت بالا تاب برداشته و نابودی آن تدریجا از لبه داخلی برگچه آغاز شده و به رنگ قهوه ای در می آید . گیاهانی كه تحت تاثیر این بیماری قرار دارند به زودی پژمرده شده و از بین می روند .

معمولا این بیماری به میوه ها نیز سرایت می كند . در گیاهان گوجه نورس میوه آلوده به عامل بیماریزا از رشد خود بازمانده ، بد شكل شده و گاهی اوقات بر روی آن خطوط برجسته ایجاد می شود .

میوه هایی كه شدیدا تحت تاثیر این بیماری قرار می گیرند دچار اختلالات عظیمی در داخل میوه گشته و حفره هایی به رنگ زرد تا رنگ قهوه ای ایجادمی كنند و ممكن است دانه های این میوه ها به رنگ تیره درآمده و به حد بلوغ نرسند . آفت باكتریایی گوجه مسئله ای است كه كشور كانادا و دیگر بخش های جهان را در بر گرفته است . روش كنونی برای مهار این آفت عبارتند از : كاشت دانه های عاری از بیماری ، از بین بردن گیاهان تحت تاثیر این بیماری ، رعایت بهداشت در داخل گلخانه ، ضد عفونی كردن ابزاری كه برای هرس و گرده افشانی به كار می روند و استفاده از آفت كش های شیمیایی.

lysozyme

نوعی از پروتئین است كه به طور طبیعی در بسیاری از موجودات زنده از قبیل ویروس ها ، باكتری ها ، گیاهان ، پرندگان ، خزندگان و پستانداران یافت می شود .


مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت معماری همساز با اقلیم🔍پاورپوینت بررسی نقش هندسی در معماری مساجد🔍پاورپوینت هندسه کاربردی رشته مهندسی معماری🔍پاورپوینت مطالعات معماری بیمارستان🔍پاورپوینت روند طراحی در بیمارستان🔍پاورپوینت آشنایی با ماشین آلات راه سازی و ساختمانی🔍دانلود تحقیق مدیریت از نظر اسلام🔍پاورپوینت جغرافیا پایه یازدهم درس پنجم نواحی زیستی🔍دانلود پاور پوینت مرجعيت و ولايت در عصر غيبت🔍پاورپوینت طرح هادي روستاي بروايه آلبوعزيز🔍پاورپوینت دوستی (دوستی در نوجوانی)🔍پاورپوینت مرمت مسجد جامع اصفهان🔍تحقیق درباره عوامل مهم ضبط برروي سي دي چيست🔍تحقیق درباره عدالت اجتماعی🔍تحقیق دربارة امام مهدی🔍تحقیق درباره عـدالـت🔍تحقیق درباره عدد 🔍تحقیق درباره عمليات داشت🔍تحقیق درباره علم اسلامی،مدیریت اسلامی🔍تحقیق درباره علل دروغگویی و راه جلوگیری از آن🔍تحقیق درباره علل عقب ماندگی مسلمانان🔍تحقیق درباره چین🔍تحقیق درباره فهرست نويسي صفحات وب و اینترنت🔍تحقیق درباره ياد خدا 🔍تحقیق درباره فن ساختماني صفحات