نمایش فایل(دانلود طرح توجیهی داروهای گیاهی)

داروهای گیاهیدانلود طرح توجیهی داروهای گیاهی|41003627|reg40260553|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود طرح توجیهی داروهای گیاهی را مشاهده می نمایید.

مقدمــه:

استفاده از داروهای مختلف در زندگی روزمره انسانها امری اجتناب ناپذیر است، وقتی كه بیماری به وجود می‌آید جهت رفع آن نیاز به استفاده از دارو احساس می‌شود. در گذشته كه هنوز علم طب مجهز به تكنولوژیهای جدید نشده بود ، پزشكان جهت رفع درد بیماران و بهبود آنان از گیاهان استفاده می‌نمودند ، گیاهانی كه دارای مواد مؤثره بودند شناسایی و گردآوری و به عنوان گیاهان دارویی شناخته شدند. به مرور زمان با تكامل علم شیمی مواد مؤثره این گیاهام مشخص و تجزیه گردید و در لابراتوراهای داروسازی موادمؤثره مشابه به صورت شیمیایی ساخته شدند و به این ترتیب داروهای شیمیایی كه می‌تونستند در حجم وسیع‌تر و به صورت راحت‌تری تولید شوند، جایگزین بسیاری از گیاهان گردیدند.

امروزه عقیده بسیاری بر این نكته معطوف گردیده كه استفاده از داروهای شیمیایی می‌تواند دارای عوارض جانبی باشد و لذا بهتر است تا دوباره از گیاهان جهت كنترل بیماریها استفاده نمود، منتها این بار این تفاوت وجود خواهد داشت كه با پیشرفت علم می‌توان دزهای مورد لزوم و كنترل شده را در داروهای گیاهی تولید شده وارد نمود.

در هرصورت وجود فلورهای طبیعی مناطق مختلف می‌تواند انگیزه مناسبی برای ایجاد كارخانه های تولید گیاهان دارویی باشد كه در كنار دانش فنی و تخصص لازم موجب به وجود آمدن اشتغال، كاهش خروج ارز از كشور و در نهایت حصول سود و حتی ارزآوری خواهد شد.

توجیه فنی:

جهت ساخت كپسول آنتوم و پماد كاپسی كوم معمولا ماده موثره گیاهی در تركیبی با موادی چون وازلین، لانولین، نشاسته و لوبریكنه قرار خواهد گرفت. در تهیه پماد مواد مورد لزوم به صورت خمیر در آمده و پس از همزنی كامل و همژنیزه شدن با دستگاه پماد پركن وارد تیوپهای پماد می‌شوند در تهیه قرص ها نیز مواد مورد لزوم پس از مخلوط شدن، خشك شده و به صورت قرص در لوله های مخصوص پر می‌شوند.

دستگاهها و ماشین‌آلات خط تولید پماد و قرص دارای تكنولوژی پیچیده ای نمی‌باشند و كلیه ماشین‌آلات خط تولید در داخل كشور قابل ساخت بوده و نیاز به خروج ارز جهت خرید آنها نمی‌باشد.


مطالب دیگر:
📚تحقیق پرخاشگری، نظریه ها، کنترل و درمان آن📚تحقیق تاثیر شیوه های فرزندپروری والدین بر شخصیت اجتماعی و فرهنگی جوانان📚تحقیق روان شناسی تربیتی📚تحقیق روان شناسی کار📚تحقیق بهداشت روان (سلامت روان)📚تحقیق بررسي آلودگي صوتي در صنعت نساجي📚تحقیق بررسي كانسارها و منابع معدني سنگ هاي ساختماني در استان سيستان و بلوچستان و مقايسه آن در کشور📚تحقیق بررسي روشهاي مختلف آبياري بر روي برخي صفات مرفولوژيك و فيزيولوژيك برنج (‎(Oryza satival L📚تحقیق بهینه سازی انفجار در معادن سنگ آهن (چغارت و گل گهر)📚تحقیق بررسی عملکرد توربوپمپ ها📚تحقیق بررسي عقود شركت، عاريه و وكالت📚تحقیق مصاديق فعاليت هاي وكيل در ارائه ارجح ترين روش حل مصالحه📚تحقیق مروري بر روش هاي ويروس شناسي تخم مرغ جنين دار، كشت سلول، Elisa، HI، PCR📚گزارش کارآموزی مراحل ساختن ساختمان📚تحقیق مباني اصلاح نژاد آبزيان📚تحقیق مجموعه ورزشي جوانان📚تحقیق مطالعه تجمع يوني با نگرش ترموديناميكي (تجربي- نظري)📚گزارش کارآموزی مطالعاتی پراکنده درمورد حشره شناسی کشاورزی و آفات گیاهی به انضمام UAV GPS GIS و📚تحقیق وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال‌هاي آغاز زندگي📚تحقیق مقايسه دستورالعمل بانك ها و صندوق های قرض الحسنه📚تحقیق وظايف اجتماعي جوانان📚تحقیق نقد و بررسي موادي از پيش‌ نويس لايحه آئين قانون دادرسي كيفري📚تحقیق نقش مطبوعات در توسعه سياسي📚تحقیق نمایشنامه رویا بازی📚تحقیق نياز ما و امت اسلامي به درس مديريت پيامبر (ص)